Drap

Jsou tato slova stále pravdivá ?

Pokud ano, tak platí i u nás ?
http://letecka­posta.cz/522758304

Nejlepší odpověď
annas

Zajímaly mě další názory amerického prezidenta Thomase Jeffersona. Přečetla jsem si je na netu.
Ve vztahu k vládě Jefferson tvrdil, že ani sebelepší ústavy nejsou schopné zastavit tyranii a despocii, bude-li lid apatický… Proto upozorňoval Američany: „Nechají-li lidé vládu, aby rozhodovala o tom, jaké jídlo budou jíst a jaké léky budou brát, jejich těla budou brzy ve stejně zuboženém stavu, jako duše těch, kteří žijí pod tyranií."

Dá se říct, že slova přežívají autora, i když byla řečena v jiné situaci.

Další odpovědi
anonym

Jak už napsala annas, historická moudra a pravdy (stejně jako fyzikální a matematické zákony), mají platnost odjakživa a všude. Proto se jim také ve školách učíme.
Tak proč by neměla mít platnost zrovna u nás?
Jiná otázka je, jak dalece je lidé (a politici) respektují anebo se jimi řídí.