annas

Jsou tato slova pravdivá? Můžete z vlastní zkušenosti potvrdit či vyvrátit jejich význam?

„Nejvíc utrpení způsobil člověk člověku proto, že byl přesvědčen o věcech, které se ukázaly být nepravdivé.“ Bertrand Russell

Jak omyl napravit?

Nejlepší odpověď
anonym

Me se uz nekolikrat stalo , ze se opravdu nema rikat : Nikdy , nerikej nikdy .
A omyl se da podle me napravit jen omluvou – vysvetlenim . -iv-

Další odpovědi
tom004

Určitě jsou pravdivá. A jak zjednat nápravu,to záleží hlavně na tom,jestli je to vůbec možné. Pokud ano, měl by,ten dotyčný, udělat vše,aby to napravil. Naštěstí,žádnou osobní zkušenost nemám,ale setkal jsem se s tím u jiných,kdy,„pr­avdivé věci“,řečené s tím nejlepším úmyslem, málem zničili vztah mezi sousedy..

fortin

Seznámením.

Zdroj: http://zivl.txt­.cz/clanky/82461/my­ty-pravda-laska/

fcoop

Je to samozřejmě pravda,bohužel.Lidé jsou schopni a ochotni uvěřit čemukoli.A jakmile nějakou „věc“ akceptují a přijmou za svou,dějí se věci.
Náboženské války,
zcestná Marxova teorie,árijská superrasa,různé konce světa(teď je šlágr r.2012 – to bude NĚCO!),–----------atd.- stovky malých,velkých a obrovských blábolů – se strašlivými následky.
Víme to všichni,ale jsme téměř nepoučitelní.

vagra

Bertrand Russell věděl o čem mluví.
Ano, stává se to často a takový omyl nebo nedorozumění, bývá hodně těžké vysvětlit a napravit způsobené utrpení, pokud je to ještě možné, je mnohem obtížnější !