brokol

Jsou taneční povinné?

Chodit do tanečních- každý to zažil nebo ho to čeká.. Ale je to povinné? A opravdu jste všichni chodili?

Nejlepší odpověď
Curiosity

Není to povinné, ale je to užitečné! Já nechodila a teď, když jdu na ples.. musím nějak improvizovat :-/ ..ale chystám se, že ještě do tanečních půjdu.. bude to fakt k užitku věřím a bude to zábava!! 😛

Další odpovědi
Sůwa

Povinné to není, já chodila ale spíš „za taneční“, takže jsem se tančit stejně nenaučila, ale ono to bude spíš tím, že na to nemám vlohy. Zpětně si říkám, že za to rodiče zbytečně vyhodili peníze. Pro kluky to snad ale smysl má, protože se musí naučit pohybovat se v obleku a základy společenského chování.

WeeBear

Já ještě nebyla. Jsem v prvním ročníku na střední a v rámci školy (nepovinně!) je máme až v říjnu druhého ročníku.

Dneska se odevzdávaly přihlášky+záloha, což mi přijde brzo (10měsíců předem), nakonec jsem nic neodevzdala, nevím, jak to s mým tanečním partnerem za 10měsíců bude a přiřazena být nechci. Každopádně tanším v páru hodně ráda a taneční si ujít nenechám, tudíž si akorát vyberu jiného pořadatele, mimo školu a budu platit těsně před první lekcí. 🙂

venkovan

Nejsoun na škodu – v době našich studií byl přebytek holek, tak jsem dokonce chodili několik let za sebou (na školu poslal tancmistr prosbu zda bychom nevypomohli a to zas my celkem rádi).
Pokud jsou taneční vedeny dobře, tak je to dobré v mnohém – učívá se i společenské chování apod. Navíc leckdo zjistí, že na světě je hrozně moc šikovných holek a kluků.
Mimochodem nedávno jsem našel fotku mé první tanečnice – nějak bylo divně a příjemně u srdce. Skoro bych jí po letech rád viděl. Ale co naděláme – život nás všechny rozfoukal do světa jako chmýří pampelišek.

Ella

Nejsou povinné, já do nich nechodila, ale nebylo to tím, že bych nechtěla, ale tím, že někteří se tam rvali už po třetí a měli konexe, že jim drželi místa a když jsem se chtěla přihlásit, tak už brali jen náhradníky a 60. náhradník? ne, díky…

novaklen

Já do tanečních třeba taky nechodila. Trochu mě to mrzí, protože společenské tance je dobré znát. V mém případě to nakonec dopadlo tak, že jsem se tanci stejně začala věnovat. Jen o trochu později a jednalo se o modern dance, viz https://www.331­.cz/tanecni-styly/modern-dance/