Avatar uživatele
sosák

Jsou švábi opravdu nezničitelní, nebo je to jen nepravdivý mýtus?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3727 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odkaz na článek Nezničiteľnosť švába – nevyriešiteľná zá­hada

http://magazin­.atlas.sk/spek­trum/neznicitel­nost-svaba-nevyriesitelna-zahada/744097.html

Šváb je odolným hmyzom, ktorý človeka len tak ľahko „neopustí“. Nemá dôvod…

Nie je šváb ako šváb
Niektorí ľudia so švábmi bojujú celý život, iní ich naopak vyhľadávajú kvôli ich lahodnej chuti. Pečené, pražené, či restované šváby sú vyhľadávanou lahôdkou pre množstvo ľudí po celom svete. Ich hlavnou výhodou je vysoký obsah bielkovín. V Rusku naopak švába nejedia, ale pijú. Pálenka zo švábov je totiž v Rusku ešte aj dnes považovaná za účinný liek proti vodnateľnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zcela nezničitelní nejsou – ale přežijí i ve velmi nepříznivých podmínkách (např. 300× vyšší radiaci, než člověk) a mají vysokou fertilitu…
Ale zašlápnout je možné je…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Švábi přežijí jaderný výbuch i to, když se jim utrhne hlava. Dokáží žít až 17 dnů.
Jsou rychlí ( 1 m/sekundu ), umí rychle uhýbat. Nemají rádi chlór a mátu.
Viz : http://www.national-geographic.cz/de­tail/svaba-nezabijete-ani-useknutim-hlavy-dal-zije-telo-i-hlavicka-proc-29902/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kostk@

Tsss …ja jich uz zabila :D
Takze nepravdivy mytus :D ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Já vám teda řeknu, že když jsme přišla na to, že mám v domě šváby, tak jsem z toho byla úplně vyřízená a cítila jsem úplně neskutečnou hanbu. Zkoušela jsem se ji zbavit sama, ale bez úspěchu, musela k nám nakonec nastoupit odborná firma na deratizaci zbavsejich.cz , která si s tím naštěstí velmi rychle poradila, a za to jsem opravdu hodně ráda.

Nový příspěvek