sosák

Jsou švábi opravdu nezničitelní, nebo je to jen nepravdivý mýtus?

Nejlepší odpověď
annas

Odkaz na článek Nezničiteľnosť švába – nevyriešiteľná zá­hada

http://magazin­.atlas.sk/spek­trum/neznicitel­nost-svaba-nevyriesitelna-zahada/744097.html

Šváb je odolným hmyzom, ktorý človeka len tak ľahko „neopustí“. Nemá dôvod…

Nie je šváb ako šváb
Niektorí ľudia so švábmi bojujú celý život, iní ich naopak vyhľadávajú kvôli ich lahodnej chuti. Pečené, pražené, či restované šváby sú vyhľadávanou lahôdkou pre množstvo ľudí po celom svete. Ich hlavnou výhodou je vysoký obsah bielkovín. V Rusku naopak švába nejedia, ale pijú. Pálenka zo švábov je totiž v Rusku ešte aj dnes považovaná za účinný liek proti vodnateľnosti.

Další odpovědi
anonym

Zcela nezničitelní nejsou – ale přežijí i ve velmi nepříznivých podmínkách (např. 300× vyšší radiaci, než člověk) a mají vysokou fertilitu…
Ale zašlápnout je možné je…
😉

marci1

Švábi přežijí jaderný výbuch i to, když se jim utrhne hlava. Dokáží žít až 17 dnů.
Jsou rychlí ( 1 m/sekundu ), umí rychle uhýbat. Nemají rádi chlór a mátu.
Viz : http://www.national-geographic.cz/de­tail/svaba-nezabijete-ani-useknutim-hlavy-dal-zije-telo-i-hlavicka-proc-29902/

Kostk@

Tsss …ja jich uz zabila :D
Takze nepravdivy mytus :D ;)

Petrovskalui

Já vám teda řeknu, že když jsme přišla na to, že mám v domě šváby, tak jsem z toho byla úplně vyřízená a cítila jsem úplně neskutečnou hanbu. Zkoušela jsem se ji zbavit sama, ale bez úspěchu, musela k nám nakonec nastoupit odborná firma na deratizaci zbavsejich.cz , která si s tím naštěstí velmi rychle poradila, a za to jsem opravdu hodně ráda.