Sarrow

Jsou studiové monitory pro domácí poslech lepší než reproduktory?

(Dnes jsem se o nich dozvěděl poprvé.)
Doplňuji:
http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=studi­ov%C3%A9+moni­tory

Odpovědi
kelley

To je trochu ošemetné. Studiové monitory jsou schválně konstruovány tak aby si „nevymýšlely“, tj. hlavně nepřidávaly basy a výšky, aby zvuk zněl mohutněji a líbivěji, takže pro běžný polsech se může jejich zvuk jevit „plošší“. Monitory slouží primárně pro mixování poměrů hlasitostí a rozložení ve stereobázi u jednotlivýcch nástrojů. Ovšem někomu právě tohle může vyhovovat víc. Záleží taky na značce, např. Yamaha HS50 mohou znít na běžný domácí poslech vyloženě nepříjemně ale u zvukařů jsou velmi ceněné, zatímco třeba výrobky firem KRK, M-Audio nebo ESI se na domácí ozvučení občas používají. Nejlepší by to bylo vyzkoušet, pokud by byl prodejce ochoten je půjčit domů.