icurusL

Jsou sojové tyčinky zdravé?

Dostala se mi do rukou od „Mikuláše“ sojová tyčinka. Přečetl jsem si složení, ale nic závadného jsem nenašel. Taky si vzpomínám že v dětství jsem něco jako sojovou tyčinku už taky jedl, tak jsem to ochutnal. Chuť byla božská, ale připadalo mi to jako bych žvýkal nějakou umělou hmotu. Tak mi to jen problesklo hlavou a chci se Vás zeptat, jestli s tím nejste nějak více obeznámeni.

Děkuji 😁

Někdy to můžete najít pod názvem „Sojový suk“.

Nejlepší odpověď
da ny

Ne,
ze soji je „zdravý“ jen tempeh a miso.
Sojový suk už není to co býval, také mi připadá jako umělá hmota ;)
Nekupuji, nejím.......

Další odpovědi
jáára

Zdravá nebude, ale je moc dobrá.

briketka10

Asi je nezdravý od doby co vím, že jsou káceny pralesy
ohledně palmovému oleji a ten je téměř ve všem nejím
nic sladkého, pořádně čtu etikety " s lupou " a nepřipadám
si trapně, to si musí ti výrobci rozmyslet, aby nepsali malinká
písmenka.

http://ona.id­nes.cz/palmovy-olej-vliv-na-zdravi-a-planetu-dwn-/zdravi.aspx?c=A150702­_164004_zdravi_haa

marci1

Ne, nejsou.
http://ekonomi­ka.idnes.cz/su­senky-ktere-skodi-0q4-/test.aspx?c=A080404­_947807_test_maf

lenkasvob

Je to sladkost a žádnou zdravou surovinu to neobsahuje. Ztužený rostlinný tuk je přijatelný jen neobsahuje tolik vitamínů jako doporučeníhodné tuky. Rýžová mouka – instantní, sušená syrovátka mléčná, mléko odtučněné sušené – to jsou spíše podřadné suroviny.
Sice o něco lepší než oplatky, protože v sóji je vláknina. Sladkosti škodí, a proto omezovat. Jednou za týden vám neublíží. Jestli chcete poznat jednoduchý způsob, jak rozeznat zdravé a nezdravé potraviny, přečtěte si stručný popis z doby, kdy do toho nemluvila reklama. http://www.sta­lemladi.cz/sro­zumitelne-podana-zdrava-vyziva-z-historicke-kucharky/
Dětem se má na svačinu dávat nějaký plod: Paprika, rajče, kedlubna, mrkev, jablko, pomeranč, banán, švestky a k tomu třeba kysaná smetana bez cukru.