Klára K.

Jsou si japonština a čínština podobné jako čestina a slovenština?

Dorozuměl by se číňan s japoncem?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, jou to zcela odlišné jazyky.

Další odpovědi
annas

Čeština a slovenština jsou západoslovanské jazyky, takže patří do stejné jazykové rodiny – mezi jazyky slovanské.

Čínština a japonština patří do jiné jazykové rodiny – sino-tibetské a altajské. Proto je každý jazyk jiný.

Ale je pravda, že čínština byla v dávné historii vyspělým jazykem i kulturou, takže ovlivnila japonštinu stejně jako latina evropské jazyky. Také první japonské písmo údajně pocházelo z Číny.

Nuk nuk

Kdepak. Každý z těchto jazyků patří dokonce do jiné jazykové skupiny. Čínština patří do sino-tibetské, japonština je samostatná. Jedna od druhé sice převzala některé výrazy a japonština od čínštiny jeden typ písma, ale podobné si nejsou.