zjentek

Jsou scvrklá rajčata ještě k jídlu?

Myslím ty rajčata, kterým se nakrabatí slupka, jakoby se pak scvrknou, ale nejsou plesnivý a ani nehnijí. Pokud tu fázi neznáte, tak přísahám, že existují domácnosti, kde se ovoce a zelenina nekazí, jen se scvrkne, až pak úplně vyschne. Ta sušená jsou fajn, ale nejsem si jistý poživatelností v tý fázi, kdy se začínají scvrkávat.

Nejlepší odpověď
Kepler

I když k jídlu moc lákavé nejsou, nic jim není a dá se z nich udělat spousta dobrot, vč. Bloody Mary.
http://www.my­taste.cz/sear­ch/?q=raj%C4%8Da­tov%C3%BD%20d%C5%BE­us

Další odpovědi
dubraro

V neděli jsem taková nakrájel do salátu a ve čtvrtek jsem ještě živý. Takže asi jsou.

pusinka50

Jestli nejsou nahnilá, tak ano, jsou k jídlu!:-) Ale jak se objeví nahnilost na ovoci či zelenině, tak nekompromisně vyhodit celý kus. Uvolňují se v tom volné radikály, které mohou způsobit rakovinu.