KubikS7

Jsou romány Vlastimila Vondrušky historicky pravdivé?

Nejlepší odpověď
annas

Kubíku, přečti si prosím mou poznámku u své poslední otázky – Vyšehradský kodex.

Knihy tohoto autora neznám, takže odpovím jen podle toho, co jsem našla na netu.
Autor představil posluchačům před několika lety svou beletrii. Pokusil se ukázat, jaké historické prameny jsou k dispozici, jak se dají při psaní používat a jaký je rozdíl mezi románem a odbornou literaturou. Formou zábavné talk-show vyprávěl o historii a skutečných událostech stejně jako o svých knihách a životě vůbec.

Takže určitě některá jeho díla mají historický základ.