Jsou restaurace plátci DPH v sazbě 20%?

Nejlepší odpověď
ReHu

Myslím, že pokud se jídlo konzumuje v restauraci, mělo by být 20% DPH.
Teoreticky, kdyby se jídlo koupilo a odneslo, mělo by být v nižší sazbě, ale v praxi to tak asi nefunguje a je všude a vždy 20%.

Ale jistá si nejsem 🙂.

Teoreticky nakupují potraviny s 10% DPH, to, co spadá do 20% daně s touto daní, ale prodávají v rámci restaurace za 20% DPH.

Další odpovědi
Huhu.koktejl

Restaurace nakupuje zboží k dalšímu prodeji (mimo aklohol popř cigarety) za sníženou sazbu DPH (10%), dále také suroviny pro další zpracování. Náklady spojené s podnikáním (služby) platí DPH 20%. Snad jsem pomohla, pokud ne, chtělo by to konkretizovat případ placení :)