Avatar uživatele
Coliffe

Jsou pro koně jedovaté ořechy?

Dobrý den,
dělám koním cukroví- lépe řečeno, cukroví mám, a chci ho ozdobit (nekomentujte mě zase za to, že peču koním cukroví a tak), ale chci se zeptat, jestli jsou pro koně oříšky (vlašské, lískové) jedovaté, či nejedlé?
Děkuji za vztřícnost ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gagaga, Krakis před 3779 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano

Doplňuji:
„Dobrý den, v malém množství koně ořechy mohou, ale pozor – rychle žluknou a mnohdy obsahují plísně – zvl. buráky (dokonce i ty ´´pro lidi´´), a koním obecně svědčí jednoduchá a neměnná dieta.“
http://www.ko­nicci.cz/kone-poradna/kone-kategorie/vete­rina/vyziva/108791/

Dělej jak myslíš, ale určitě bych nechtěl být tvým koněm !!

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano

Koleduješ si minimálně o potíže se zažíváním u svého koně, koliku ap.
Koně „neví“ , že jsou vánoce a to, že si přilepšují o svátcích lidé, protože bohužel vidí často v obžerství smysl svátků, tím ještě nemusí uvádět v nebezpečí své svěřence.
Pro koně (nejen) je pravidelná, vhodná strava vhodnější než nějaké pokusy.
Když už potřebuješ něco svému koni přilepšit, proč mu nekoupíš nějaké speciální koňské granulky nebo müsli, které jsou běžně v prodeji?
Doplňuji:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
www

Ano

Vidím, že jsi naprosto nepoučitelná a svéhlavá, tak proč se stále na ten nesmysl s koňským cukrovím stále ptáš, když nedbáš rad zkušenějších?
Takovým lidem nepatří do rukou žádné zvíře, natož kůň ! ☹
Názor

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano

Kůň nemůže jíst maso. Jí rostliny, trávu atd. ..
ODPOVĚĎ: Kůň by neměl jíst: arašídové máslo nebo arašídy (bez matice jakéhokoli druhu), avokádo, syrové brambory, rebarboru, tabák, třešně, rajčata, čerstvou posekanou trávu (od sekačky na sekání), čerstvé pečivo, koblihy, pečivo, ( jakýkoli chléb se stává měkký ve střevě a může způsobit zaklínění koliky), čokoládu, pečivo, čaj nebo sodu, cibuli, Poison Ivy je toxický, tisové keře narcis pelargónii, cesmínu, zvadlé třešˇové větve, náprstník, lilek.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs-CZ&langpair=en|cs&u=http://­wiki.answers.com/Q/What_­can_horses_not_e­at

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Ano

Raději jim dej k vánocům hromadu jablek (cukroví je kravina), kůň není pes či všežravec, je to bíložravec a těm taková jídla nesvědčí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jádrohlod

Ano

Doplňuji:
A to hodně moc. O tom cukroví si také myslím své. Koně u nás ještě loni pracovali a NIKDY by mne ani nikoho jiného taková b.b..t nenapadla.To je fakt úlet. Co Vám ti koníci udělali ?

Upravil/a: Jádrohlod

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1951 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja jsem delala pro vsechny pejsky mych znamych .. :)
nasla jsem si vanocni cukrovi pro psy a mam i formicku kosticky :)
mozna budou i nejake recepty pro koniky …a mozna i formicka ve tvaru kone ..kdyz uz, tak uz :)
a nedavejte mu to po kile, to je jasny ..kazdy den jeden kousek, jako pochoutku
:)

  • iv-

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pro psy (hlavně) je v některých městech i speciální pekárna. Pečou tam dorty a jiné pamlsky, ale psi jsou víceméně všežravci, tuk, vejce ap. jim neuškodí, ale koně jsou býložravci a navíc jsou velmi hákliví na jakékoliv změny.

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ontolo ..ja chtela dat neco " i ze sebe " :))
upekla jsem z tohodle receptu :
200 g mrkve
1 vejce
4 lžíce vody
250 g polohrubé mouky
3 lžíce oleje
půl prášku do pečiva

tak snad jim ti pejsci nepojdou :)

bylo to fakt v receptu pro psy ..

  • iv-

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No pro psy, jak už jsem psala, se může v malém množství (kromě vyloženě škodlivého kakaa, cukru atd.) dát do „cukroví“ dost přísad. Někdo odměňuje psy ve velkjém piškoty a ty jsou mnohem nezdravější!
Já když jsem se jednou v noci vracela ze psí „světovky“ čekal nás uvítací výbor s místními občany v hospůdce a protože jsem vezla pohár, tak pesan obdržel sýrovo-salámový dort, že jsem mu ho málem záviděla! Do poháru jsme nalili sekt pro lidi (protýkal) a slavilo se do rána. Pesan byl prohlášen starostou za významného občana obce (ale až k ránu) 🙂 a protože ta vesnice je rodištěm jednoho významného básníka, tak můj pesan je druhým tak významných obyvatelem, později jsme vyfasovali i tu ceduli na barák!
Ale cukroví pro koně, to rozhodně ne!
I když…kdysi dávno jsem jezdila koně, který mi sežral svačinu (chleba se salámem) ale to bylo asi pod vlivem jeho jména. Ten kůň se totiž jmenoval Panter 🙂

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja bych mu ten dort asi " sezrala " sama ! :)

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No, co vám budu vyprávět, dort jsem dala do placu chutnal všem a pesan i „tancoval“. On když se zvedne na zadní, tak je vyšší (a těžší) než chlap.

před 3779 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 3776 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata