Weroniq

jsou potravinářské barvy škodlivé?

z čeho se dělají? a opravdu mají na nás takový vliv? někde jsem četla, že zkusili nějakou potravinu obarvit na netradiční barvu a lidi prostě nebyli schopní to sníst :) třeba brambory obarvené namodro

Nejlepší odpověď
Sůwa

To nespočívá ve škodlivosti barev, ale netypická barva vytváří určitý psychický blok. Nemusí to být ani umělé barvivo, zkusila jsem kdysi udělat něco jako slaný piškot obarvený špenátem na zeleno a nedokázala jsem to pozřít. Fialové knedlíky, modrá rýže a pod. působí podobně.

Další odpovědi
Drap

škodlivé by neměly být v žádnép případě. Určite barvy nám " nechutnají " máme je spojeny jen s jistým druhem potravy, a nebo se v přírodě taková barva nevyskytuje.

anonym

Potravinářské barvy jsou určeny pro potravinářskou výrobu a škodlivé tedy být nemohou. Stejně tak nejsou zdraví škodlivé ani barvy na vajíčka.
Sama jsem kdysi upekla bábovku a na přání dcery jsem do ní dávala jednou modrou, podruhé zelenou barvu. Mně to připadalo divné a děti se naopak po takhle „nezdravě“ vypadajícím pečivu mohly doslova „utlouct“. Je to o vnímání a o psychice. Kdybyste zavřela oči, tak budete vnímat chuť a nebude Vám vadit žádná barevná odlišnost.

jmhad

Vše umělé je škodlivé.Pokud barvit potraviny,pak je přírodním barvivem.Třeba kopřivou na zeleno,šlupkou z cibule na oranžovo a pod.