Rokio

Jsou podle vás pracující důchodci důležitou součástí společnosti?

Podle mě jsou velmi důležití, protože i přes svůj věk, nebo zdravotní omezení mají nějakou úlohu ve společnosti.

Já například jsem také pracující důchodce, i když neodvádím téměř žádné daně do státního rozpočtu. Mezi moje činnosti patří například každý druhý týden práce ve školní prodejně, blogování, příprava na psaní knih, drobné internetové podnikání a investování.

Jaký je váš názor na pracující důchodce?

Odpovědi
dubraro

Vzhledem k mizerné výši důchodů jim nic jiného nezbývá.

Smode

Určitě jsou zásadní složkou společnosti a jejich počet se bude nadále zvyšovat. Práce je třeba k tomu, aby člověk úplně nezblbnul. Však důchodci by měli i přesto pracovat pouze pokud sami chtějí a měli by mít možnost se věnovat třeba už jen svým koníčkům. Vzhledem k výši penze to ale vždy nejde, což je zásadní chyba. Odvrácenou stránkou tohoto je, že lidí je čím dál více a i mladí chtějí pracovat což když jim místa stále zabírají důchodci není tak snadné. Na druhou stranu dnes vidíme poslední skutečné penzisty, kteří za svou celoživotní dřinu alespoň ve stáří něco dostanou. Další generace už nedostanou nic. I já a moji spolužáci již patříme k těm, kteří ve věku třeba 96 let zemřou tak, že někde na stavbě zbohatlíkovy vily spadnou z lešení.

led

Rokio, tesne po mature a už „prdůch“? (prdůch=pracující důchodce)
Mnohí dôchodcovia, aj napriek svojmu zákonnému nároku na dôchodok a so svojou vitalitou, sú schopní ďalej vykonávať svoju prácu, príjimať aj aktuálne požiadavky práce a využívať svoje skúsenosti.
Na druhej strane sú aj takí, ktorí sa svojich miest nechcú vzdať ani pri svojej nemohúcosti kráčať s dobou…

Kura, súhlasila by som s vami, ak by mladí nádejní boli ochotní pracovať aj za tak málo, ako dostávajú „prdůchové“. To ste sa zabudli opýtať, či je zamestnávateľ ochotný pustiť prdůcha, ak novému pracovníkovi musí zaplatiť podľa jeho požiadavok. Ale máte pravdu, naozaj nutnosť (nemýľte si s povinnosťou) a potreba zamestnávať (aj na plný úväzok) dôchodcov, nehovorí o vhodnej ekonomickej politike podnikateľskej sféry a cez ňu aj dopadu na štátnu sociálnu politiku.

Kura

Pracující důchodce je výsměch pro pracující na stejné pozici.
Důchodce má svých stejných 16 litrů v práci a dalších 12 dostává důchod.
Systém je nastaven špatně.
Důchodce by si měl vybrat, jestli bude pobírat důchod nebo dále pracovat, pokud si vybere práci, zvýhodnil bych ho potom v důchodě dalším přidáním peněz např. Bohužel náš systém dává důchodcům všechno, ale oni většinou na oplátku minimum.
To mám z 25 ti leté praxe s různými pracujícími důchodci.
Dělají pomaleji, zneužívají toho, že si na ně nikdo nedovolí apod.
Za současného stavu jsou spíše k neprospěchu společnosti.
A jestli někdo začne blábolit o nízkých důchodech, tak si napřed uvědomte, že minimální důchod v naší republice je v současné chvíli 10 000 kč pro samostatného důchodce. Což znamená více než 12 000 kč hrubého pro zaměstnaného člověka, který musí za těchto stejných 10 000 kč do práce dojíždět a hlavně tam být. Důchodce je za stejný peníze doma v klídečku.