dgfdgf

Jsou podle vás některý pravidla slušnýho chování zbytečný nebo špatný?

Odpovědi
Mravenec

V pořadu ČT „Etiketa“ se můžeš dozvědět všechno a určit si co je zbytečné a co ne.

Některá pravidla jsou velice důležitá, poprosit, poděkovat, pustit si sednout…
Ale pak jsou míň potřebná, i když se taky bez nich moc neobejde, například zasedací pořádek.

xxx3

některá pravidla jsou minimálně zastaralá – typicky třeba ta, která vznikla v době, kdy ženy neměly ve společnosti rovnoprávné postavení, jako má muž (a týkají se např. jednání muže s ženou).

ptáč

Nemohu odpovědět. Lidé z této společnosti určují pravidla. A čím je jejich společnost?

led

Až budú pravidlá slušnosti prirodzené pre všetkých ľudí, nebude ich treba pripomínať a stanú sa zbytočné, tak isto, ako je zbytočné ľuďom pripomínať, že majú oči, ústa, ruky a iné orgány životné orgány…

ivzez

Špatná rozhodně nejsou a zbytečná budou,
až se všichni lidé budou umět slušně chovat.

Zdroj: š

Šidlo

tie, ktoré sú ageistické, sexistické a nezdravé

ale väčšina je použiteľná a mala by sa bez výhovoriek používať!