Avatar uživatele
VampGirl

Jsou plody buku – bukvice – jedlé?

Dají se jíst bukvice? Hodně lidí je normálně jí a prý jsou dobré, ale někde jsem četla, že jsou jedovaté.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, dědapetr před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Jsou jedlé a dobré. A s tou jedovatostí,ne­vím,jako děti jsme jich snědli dost a bez problémů. Nebezpečné byly jenom,když jsme je chtěli,jako brambory,opéct v ohni. Úprk byl hromadný,ale přežili jsme. :))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Všeho s mírou platí zde stejně jak u jiných věcí. Kdysi dávno a někde i za války se bukvice pražily, drtily a přidávaly se do kávy, nebo se s tím káva nahrazovala. Udájně to bylo velmi dobré

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

pamatuji se jako malá holka jsem je jedla a chutnaly mi

…zde je zajímavé čtení
http://www.spec­naz.cz/forum/vi­ewtopic.php?t=899&s­id=237adbc40ad­cd4e1a067fe5cf1d0eb5e

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Plody jsou pro člověka za syrova mírně jedovaté a to díky vyšší koncentraci taninů, tepelnou úpravou však jejich toxicita značně klesá. Při požití většího množství syrových semen dochází k zažívacím obtížím (nevolnost, průjem, případně zvracení), křečím, otupělosti a případně i ke známkám ochrnutí. Záleží ovšem na (velmi kolísajícím) obsahu jedovatých látek v rostlině i na citlivosti daného jedince, mnozí lidé konzumují syrové bukvice bez jakýchkoliv následků. První pomocí je vyvolání zvracení a podání dávky živočišného uhlí.

Zdroj: Buk lesní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Bukvice a jedné kaštany jsou blízký příbuzní. Bukvice chutnají čuníkům – a taky jsem jich snědl mnoho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Co

uvidíme jak dopadne reforma..

před 4742 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek