Bronzový

Jsou plody buku - bukvice - jedlé?

Dají se jíst bukvice? Hodně lidí je normálně jí a prý jsou dobré, ale někde jsem četla, že jsou jedovaté.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsou jedlé a dobré. A s tou jedovatostí,nevím,jako děti jsme jich snědli dost a bez problémů. Nebezpečné byly jenom,když jsme je chtěli,jako brambory,opéct v ohni. Úprk byl hromadný,ale přežili jsme. :))

Další odpovědi:

Zlatý

Všeho s mírou platí zde stejně jak u jiných věcí. Kdysi dávno a někde i za války se bukvice pražily, drtily a přidávaly se do kávy, nebo se s tím káva nahrazovala. Udájně to bylo velmi dobré

Zlatý

pamatuji se jako malá holka jsem je jedla a chutnaly mi

...zde je zajímavé čtení
http://www.specnaz.cz/…

Zlatý

Plody jsou pro člověka za syrova mírně jedovaté a to díky vyšší koncentraci taninů, tepelnou úpravou však jejich toxicita značně klesá. Při požití většího množství syrových semen dochází k zažívacím obtížím (nevolnost, průjem, případně zvracení), křečím, otupělosti a případně i ke známkám ochrnutí. Záleží ovšem na (velmi kolísajícím) obsahu jedovatých látek v rostlině i na citlivosti daného jedince, mnozí lidé konzumují syrové bukvice bez jakýchkoliv následků. První pomocí je vyvolání zvracení a podání dávky živočišného uhlí.

Zdroj: Buk lesní

Zlatý

Bukvice a jedné kaštany jsou blízký příbuzní. Bukvice chutnají čuníkům - a taky jsem jich snědl mnoho.

Diskuze k otázce

Co

uvidíme jak dopadne reforma..

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.