VampGirl

Jsou plody buku – bukvice – jedlé?

Dají se jíst bukvice? Hodně lidí je normálně jí a prý jsou dobré, ale někde jsem četla, že jsou jedovaté.

Nejlepší odpověď
tom004

Jsou jedlé a dobré. A s tou jedovatostí,ne­vím,jako děti jsme jich snědli dost a bez problémů. Nebezpečné byly jenom,když jsme je chtěli,jako brambory,opéct v ohni. Úprk byl hromadný,ale přežili jsme. :))

Další odpovědi
Drap

Všeho s mírou platí zde stejně jak u jiných věcí. Kdysi dávno a někde i za války se bukvice pražily, drtily a přidávaly se do kávy, nebo se s tím káva nahrazovala. Udájně to bylo velmi dobré

hanulka11

pamatuji se jako malá holka jsem je jedla a chutnaly mi

…zde je zajímavé čtení
http://www.spec­naz.cz/forum/vi­ewtopic.php?t=899&s­id=237adbc40ad­cd4e1a067fe5cf1d0eb5e

dědapetr

Plody jsou pro člověka za syrova mírně jedovaté a to díky vyšší koncentraci taninů, tepelnou úpravou však jejich toxicita značně klesá. Při požití většího množství syrových semen dochází k zažívacím obtížím (nevolnost, průjem, případně zvracení), křečím, otupělosti a případně i ke známkám ochrnutí. Záleží ovšem na (velmi kolísajícím) obsahu jedovatých látek v rostlině i na citlivosti daného jedince, mnozí lidé konzumují syrové bukvice bez jakýchkoliv následků. První pomocí je vyvolání zvracení a podání dávky živočišného uhlí.

Zdroj: Buk lesní

venkovan

Bukvice a jedné kaštany jsou blízký příbuzní. Bukvice chutnají čuníkům – a taky jsem jich snědl mnoho.

Co

uvidíme jak dopadne reforma..