jjsemtujak

Jsou ořechy skvělý na mozek a myšlení???

Prý se z těla vyplavují škodlivé látky a mozek jede lépe je to pravda??
Doplňuji:
Myslím tím Vlašské ořechy

Nejlepší odpověď
annas

Slova odborníka:
Ořechy svým tvarem tak trochu připomínají mozek, avšak jejich konzumace prospívá nejen mozku, ale i celému tělu. Plody Ořešáku královského dozrávají na podzim a jsou výbornou pochoutkou. Léčivé vlastnosti však mají i listy a slupky. Jednotlivé části jsou využívané nejen ve farmacii, ale také i v kosmetice (např. ořechové listy se uplatňují při padání vlasů). Příznivý účinek ořechů lze popsat v několika směrech: podporují činnost mozku, snižují cholesterol, působí i na cévní systém a jako přírodní dezinfekce poslouží k ošetřování různých poranění.

Více v odkazu

http://www.doktor-zdravi.cz/clan­ky/vlasske-orechy-undefined-zdrava-pochoutka/

Další odpovědi
marci1

Říká se, že vlašské ořechy jsou „potravou pro mozek“. Doporučuje se denně sníst 5 ořechů a bude nám to myslet a budeme klidnější. 🙂

Reezo

Nevím z čeho se takovej ořech skládá, ale teoreticky je možné, že může podporovat myšlení, jestli v sobě obsahuje nějakou látku, která to dokáže nebo může být mozek potěšen ořechem a odmění nás lepší funkcí… 🙂

arygnoc

annas, marci:
takže alergici na orechy sú hlúpejší?

anonym

Lepší na mozek je tráva

marci1

ad „arygnoc“ : Samozřejmě, že kdo je jíst nemůže, není hloupější. Existují i jiné, podobné potraviny, vhodné pro myšlení a učení. Např. rybí tuk, konopný olej, quarana, kvasnice, ovoce ( zejména pro studenty jsou vhodné banány. jablka, hroznové víno ). 🙂 http://www.mys­lenkove-mapy.cz/osobni-rozvoj/pet-potravin-ktere-zlepsi-vykonnost-vaseho-mozku/