Avatar uživatele
annas

Jsou opravdu Skotové tak lakomí, jak koluje ve vtipech? Kdo a proč je takto pojmenoval?

Dívala jsem se do lišty, nic podobného jsem nenašla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, iceT, Andělé, hanny 2, fcoop, Pájo před 4519 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Skotové nejsou skoupí, právě naopak slynou pohostinností.
Skoupí jsou Švýcaři, Holanďané a Američané.
Ale o nich nikdo žádné držgrešlácké anekdoty nerozšiřuje. Poťouchlé vtípky o skotské lakotě rozšiřovala bezmezně zuřící anglická lordstva vypuzená od londýnského dvora po nástupu skotského krále Jamese Stuarta (1566 – 1625) roku 1603 na anglický trůn.
Nový král si přivedl z bezpečnostních i státních důvodů ze Skotska do Anglie své skotské šlechtice a tak na anglické lordy už nezbylo u vždy bohatě prostřeného stolu místo.
Toto „zeštíhlování“ královského dvora na úkor anglických pairů se odrazilo v množství připomínek, historek a vtipů na úkor skotské pohostinnosti.

Zdroj: http://www.e-kniha.com/proc-vznikly-anekdoty-o-lakotnych-skotech.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

va Skotsku jsem nebyla …a našla jsem toto

Pravda je, že Skotové mají k penězům úctu, ale opravdu však nejsou skrblíci. Fámy o skotské lakotě pravděpodobně vznikly v době vlády skotského krále Jamese Stuarta nad Velkou Británií. Ten z důvodu bezpečnosti povolal na svůj dvůr příslušníky letitých skotských klanů. Tito lidé samozřejmě nevlastnili moc velké jmění, a tudíž si nemohli dovolit pořádat marnotratně bujaré slavnosti a hostiny, a tak se jali angličtí lordi roznášet nestydaté zlovolné klepy o jejich lakomství.

To že jsou Skotové lakomí nebo dokonce chamtivý je pravdě opravdu vzdálené, protože každý kdo někdy navštívil Skotsko, tak potvrdí, že lidé v této zemi jsou pohostinný a vlídní. Vždy vstřícní „lakomci“ vám rádi nabídnou přespání, něco k snědku i whisky.

Skotsko byla vždy drsná země a život tam opravdu nebyl lehký. Od počátku osídlení se lidé museli potýkat s divokou přírodou, nepřízní počasí a nepřestávajícími útoky nepřátel. Toto neustálé a všudypřítomné ohrožení dalo vzniknout skotské vlastnosti a dovednosti vyžít s málem a dokázat si poradit v každé situaci. Řídili se heslem, že musí vystačit s tím, co mají (mají-li vůbec něco) a zbytečně ničím neplýtvat.

Zdroj: http://kilt.cz/li­de/mytus-o-skotske-lakote

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Obdobná otázka tu byla,moje odpověď je totožná s hanulčinou,lex­xova je jiná.S jeho předešlou odpovědí souhlasím.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-lide-anglicane-delaji-srandu-ze-skotu-ze-si-vse-pujcuji-u-sousedu-atd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Setkal jsem se s několika skoty a žádný z nich nebyl nijak lakotný, nebo skrblík. Je to opravdu spíše jen přežitek z historie.
A že jsou vtipy ? Všichni víme že barva vlasů nemá vliv na IQ a přesto kolují tisíce vtipů na blondýny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

…a jsou opravdu všichni Češi lenoši, udávači, bývalí komunisté, povaleči, socky, opilci, podvodníci, tuneláři, zloději a šmelináři ? To bude totéž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

jednoho skota znám a je stejně lakomý jako můj zaměstnavatel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Proč si lidé (Angličané) Dělají srandu ze Skotů že si Vše půjčují u sousedů atd. ???

Jarmi, odpovídala jste, takže si otázku pamatujete. Nevadí. V liště jsem svou nenašla, navíc ji trochu rozšířila. Někdy opravdu záleží na formulaci.

před 4519 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek