SickBreed

Jsou odpovědi na serveru Odpovedi.cz užitečné?

Člověk se ptá na něco na co nezná odpověď. Vzhledem k tomu není schopný posoudit hodnověrnost odpovědí které dostane a ani nezná vzdělání a pozadí odpovídatelů, takže nemá žádná vodítka k rozhodnutí, komu věřit a komu ne. Hodnocení uživatelů není směrodatné, protože nejvíce bodů získavají z pravidla odpovědi vtipně formulované nehledě na informační hodnotu obsahu.

Nejlepší odpověď
gecco

Určitě – aspoň zčásti, užitečné jsou…
😉
Ale:

  • nikdo za ně neručí (leda snad svou zdejší ´pověstí´)
  • nikdo za ně nebude potrestán (leda snad vymazáním odpovědi)
  • nikdo nenutí tazatele odpovědi věřit (leda snad jeho vlastní neochota si odpověď ověřit)

😉
Obvykle není problém, aby tazatel odpověď bral jako trknutí (či nakopnutí) a její správnost či doplnění k ní si vyhledal…
😉

Další odpovědi
ReHu

Někdy ano.
Je potřeba vypozorovat, kdo chce být vtipný a dostat bod s kdo odpovídá tak, aby pomohl.
Vždy je ale jistější brát zdejší informace s rezervou.

da ny

Odpovědi jsou užitečné, zábavné i jiné…
Často je přece možné ověřit si „pravdivost“ odpovědí vyhledáváním dalších informací na internetu.
Případně hledat hned a otázku zde ani nepokládat 🙂

anonym

v některých případech nejsou, včetně některých od Vás.

iceT

Jsou, u některých odpovědí by se dalo polemizovat o tom, zda nebylo škoda opotřebovávat klávesnici, a stejně by se dalo diskutovat i o zbytečně položených otázkách…

cukrar

Sick,
některé odpovědi jsou opravdu užitečné!!

Luxx

jak kdy

anonym

Ano,jsou,avšak některé odpovědi jsou špatné.

mosoj

Užitečné nevím, ale hodnotné moc nejsou.