Avatar uživatele
klumprt

Jsou někde na internetu mapy okresů?

Ani mapy.cz ani Google mapy nemají vyznačené hranice okresů, pouze kraje. Nemůžu najít nikde žádné mapy, ze kterých bych zjistil, ve kterém okrese se nachází určité místo. Přitom se nejedná ani tak o obce (u těch se to dá zjistit i bez map), jako spíš o místa ve volné krajině.

(Poznámka pro zasvěcené: Jedná se o sběr okresů v rámci geocachingu.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Nikkol, gecco, zzzlatokopka, lejdy.můn před 3208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Luxx

Odpoveď byla označena jako užitečná

geoportal.gov.cz → Mapy → Prohlížení
v Mapových kompozicích je Mapová kompozice Správní a katastrální hranice ČR a v této kompozici jsou i okresy
Doplňuji:
http://s16.pos­timg.org/ljih­dn0hh/V_st_i_ek­.jpg
takhle to vypadá

Upravil/a: Luxx

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?klumprt Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Řela bych, že kolem roku 2000 bylo všech 80 okresů zrušeno a přešlo se na současný systém krajů 13+1.

Pokud taková mapa bude, bude nejspíš starší roku 2000.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

existuje stránka „project-GC“ (googlem to lehce najdeš), kde si můžeš vyhledat přes STATISTIKY keše podle všeho možného (oblíbenosti, počtu nálezů, počtu FP, nadmořské výšky, srovnat např. tvé nálezy s někým jiným a spousta dalšího) a samozřejmě je vyhledat i podle krajů a okresů (a pak třeba i na mapě vypnout své nalezené)…a díky tomu, že je tam spousta možností, tak je ovládání maličko složitější, takže ti nemlůžu rovnou poslat odkaz na příslušnou webovou stránku…ale když si přepneš češtinu a poté se autorizuješ, aby se tahle stránka spojila s tvým účtem na geocachingu, tak se tam k tomu určitě dopracuješ…

PS: a tyhle dotazy je lepší směřovat opravdu těm zasvědceným a to na fórum na stránce http://www.ge­ocaching.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Luxx

To je ono 🙂 Nominace!

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

;)

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

funna

Project-gc znám, resp. seznamuji se s ním. Ovšem některé funkce jsou placené a bojím se, že zrovna to zobrazování okresů je. Už jsem podlehl a zaplatil jsem si premium na GC, ale do projectu se mi prachy už cpát nechce.

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Okresy_v_%C4%8Ces­ku#/media/File:%C4%8Ces­k%C3%A9_okresy_1960­.png

před 3208 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Přesněji řečeno, byly zrušeny okresní úřady. Ale např. okresní soudy a územní odbory PČR (většina), jsou stále místně příslušné dle hranic okresů. Okres existuje pro každého, kdo s takovou územní jednotkou pracuje, včetně geocacherů.
A ta tvoje mapa z odkazu je mi k ničemu. Jednak takových map jsem našel mraky a jednak mi stejně nijak nepomůže zjstit, jestli např. místo na souřadnicích N49°59.125' E015°15.483' je v okrese Kolín, nebo v okrese Kutná Hora. (Už jsem si přímo v terénu zjistil, že je to v okr. Kolín)

před 3207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek