bolak

Jsou nějaké sankce za prošlý řidičák?

Platí se něco za obnovení prošlého řidičského průkazu? A je možné si ho nechat vystavit v jiném městě než má člověk trvalé bydliště?

Nejlepší odpověď
brillant

Žádost o výměnu řidičského průkazu musíte podat na příslušném obecním úřadu podle místa obvyklého bydliště žadatele (obvyklé bydliště na území České republiky je místo trvalého pobytu fyzické osoby na území České republiky.

Můžu o výměnu požádat i po propadnutí řidičáku?
Ano, můžete. Bohužel do doby vydání nového dokladu nebudete smět řídit. Budete muset zaplatit správní poplatek 50Kč a hrozí vám pokuta.

http://ridicske-prukazy.info/vymena-ridicskych-prukazu-casto-kladene-otazky.html
https://www.os­trava.cz/cs/u­rad/magistrat/od­bory-magistratu/odbor-dopravne-spravnich-cinnosti/oddeleni-provozu-autoskol-a-evidence-ridicu/zivotni-situace/ridicsky-prukaz-vymena-ridicskeho-prukazu-podle-ss134-zakona-c.-361-2000-sb.-o-provozu-o-pozemnich-komunikacich
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=řp+vý­měna&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=propadl%C3%BD+%C5­%99p+v%C3%BDm%C4%9Bna&*

Další odpovědi
cochee

Shodou okolností čerstvá zkušenost, takže to máš z první ruky. Zjistil jsem, že mám propadlý ŘP téměř 10 měsíců. Neplatil jsem ani kačku. A ještě poznámka brillantovi: řídit nesmíš nejen po dobu, než ti vydají nový ŘP, ale už druhý den po vypršení platnosti ŘP nesmíš (legálně) řídit. Takže já jsem řídil víc jak 3/4 roku neoprávněně.

Dopl.: a ještě k místu podání žádosti: kdekoliv to nejde, musíš žádat v obci, pod kterou tvé trvalé bydliště spadá v rámci rozšířené působnosti. Tzn. ve velkých městech samozřejmě přímo tam, ale bydlíš-li v Horní Dolní, tak tam to asi nepůjde a musíš najít nebo znát, pod který obecní úřad s rozšířenou působností místně patříš.

Kepler

Ještě jsem neslyšel, že by nějaký ŘP „prošel“, to není OP. Může být jenom zadržen ze zdravotních důvodů, třeba i u seniorů, kde jsou nutné opakované zdravotní prohlídky, nebo putuje do odmašťovny za různé prohřešky.

Omlouvám se, špatně jsem to pochopil. Jde tedy jen o jeho výměnu v souladu s podobou platnou v EU.

led

Za prošlý vodíčák nie, ale za jazdu s prošlým vodičákom ano.
Mala som prošlý vodičák (zmena formátu vodičáku) ešte tu knižku – leporelo, Po čase, keď už niekoľko rokov tieto knižky neplatili, ma deti prehovorili na výmenu, bez akýchkoľvek problémov mi vydali nový vodičák – kartičku

Arne1

Když jsem si ho před týdnem vyřizoval (za expresní poplatek 500 a k tomu 120 za fotku protože původní se paní nelíbila) tak jsem byl zarován, že pokuta mkdyž mne chytnou je 2000.