e1232851@trb

Jsou nějaké limity kolik můžu vložit do banky v hotovosti ?

popřípadě kolik se někde eviduje
jestli to nějak kontroluje berňák?

Nejlepší odpověď
Kura

Eviduje se nad 250 000 kč vložených v hotovosti.
A banky většinou neberou ani bezhotovostně nad 10 milionů.
Např pro výherce v Británii, který vyhrál na české koruny 4 miliardy, se přihlásila z Evropy jedna jediná banka, která byla ochotna se starat o takové množství peněz od jedné osoby.

Další odpovědi
setapouch

U vkladu nad urcitou castku banka musi kontrolovat totoznost a podezre vklady hlasi MFCR. Kolik ta castka je, to si nepamatuju, v hlave se mi honi 15000 eur a ekvivalent. Googli AML vklad hotovosti. AML je zkratka anti money laundering – prevence prani spinavych penez.
Doplňuji:
Zakonne limity vkladu nejsou.

Pepa25

Všechno se eviduje 🙂 U vkladů v hodnotě nad 1000 EUR (nebo ekvivalent v Kč) je povinnost identifikovat klienta (§7 zákona 253/2008) – peníze nelze dostat do banky anonymně. Samozřejmě každý si může vložit na svůj účet, kolik chce, ale banka to může vyhodnotit jako podezřelý obchod z hlediska praní špinavých peněz. Konkrétní algoritmus ti ale žádné banka neřekne – ani nemůže.
Berňák může kontrolovat cokoliv. Pokud ale banka pošle na FAÚ hlášení na podezřelý obchod, je kontrola berňáku skoro jistá …

anonym

Jen idiot strká všechny peníze do jedné banky. Až zbankrotuje, zahraješ si na bezdomovce! :D

mosoj

To víš že ne. Jak by asi obchodníci vkládali tržby.

Pletete si to s platbou v hotovosti. Ta bývala maximálně 250 000, jestli je nyní trochu jinak nevím.
Doplňuji:
Také od určité částky je vkladatel povinen prokázat původ peněz.

lexx

Rozlož riziko a investuj na více místech…banka je asi nejhorší úložka, o hodnocení vkladu nemůže být řeč.