Jsou nějaká pravidla pro označení XL nebo XXL?

Mám na mysli, jestli musí něco splnovat například nějakej oplatek nějaký pravidla, aby na obalu mohlo být napsáno XXL? (například u delisy, twixu, marsky atd…)

Doplňuji:
Pokud ne, tak je to teda pěkně pitomý, protože tam napíší XXl, oplatek zvětší o 3cm a cena jde nahoru o 5 kč

Nejlepší odpověď
anonym

…„je to teda pěkně pitomý“…
Je – podobně napíší super-mega-hyper-sleva – a ani to zboží nezvětší, jen zdraží…
___
No – kdo na to ´skočí´…
😉
Nesmíš věřit ´márketingovejm žvástům´ – markeťákovi nevěř ani pozdrav.

Další odpovědi
Dochy

obávám se že ne. Důležitá je udaná gramáž, která je určitě na výrobku. XXL je jen součást obchodního označení.
Doplňuji:
V některých obchodem mívají na regále ještě cenovku něco jako 232 kč/kg. Pokud jsou obě tatranky vedle sebe, tak se dá poměrně rychle rozhodnout…

www

Ať hledám jak hledám, žádná pravidla jsem nenašel.
Řiď se proto svým rozumem a čti další, důležitější informace, ze kterých ti pro tebe potřebné vyplyne lépe a srozumitelněji !

setapouch

jednotkova cena musi byt uvedena u vyrobku stejne jako cena za baleni. A obvykle je u podobnych XXL baleni vyhodnejsi to mensi.

mosoj

Ano je. Pokud je budeš baštit budeš XXXL .