Jsou, nebo nejsou peníze pro ty, kteří pracují?

Od narození slyším to že nejsou peníze a tak se ptám, jsou zde peníze nebo zde nejsou peníze pro ty co pracují?
Více informací ze statistiky
http://goo.gl/rxSvSh

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou

Někde jsou, jinde nejsou. Opět zmatená, neúplná a nic neříkající anketa.

Další odpovědi
tforro

Jsou

Peníze jsou, ale ne pro každého. Často ti někdo bude tvrdit, že poctivou prací se nedá slušně vydělat, natož zbohatnout. Ale dá. Stačí si nenechat kálet na hlavu, dělat poctivě a především mít takovou práci, příp. produkovat takové výrobky, o keteré je na trhu zájem.
A jen tak mimochodem, nejlepší je vyrýbět pro firmy, ne pro koncové zákazníky.

McArthur

Jsou

Peníze jsou, ale ne pro pracující. Pracující patří do „třídy“, která nemá vlastnit peníze. Za svou práci má tato třída dostat zaplaceno a okamžitě má takto získané peníze odevzdat zpět do oběhu. Nejprve zaplatí daně (daně, zdravotní a sociální pojištění,…), potom zaplatí za životní výdaje (jídlo, nájem, energie,…) a pár drobných zbývá na útraty za spotřební zboží (auta, elektroniku, dovolenou, …). Na konci by této třídě nemělo zbýt nic, jen to spotřební zboží, které si do hrobu stejně nevezme a dědicové se o ně porvou.