italie

Jsou nebezpečné pro psi návnady proti hlodavcům?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, smrtelně nebezpečné!!

Nejčastěji se používají chemické látky narušující srážlivost krve – antikoagulanty, např. warfarin, pindon. Druhou často užívanou skupinou látek jsou preparáty způsobující hyperkalcémii – tedy zvyšující hladinu vápenatých iontů v krvi, kam patří např. cholekalciferol (znám také jako vitamín D3) nebo ergokalciferol (znám také jako vitamín D2). Dále pak z anorganických látek Zn3P2 a organických (kumariny).

Další odpovědi
ReHu

Určitě.
Moje „holka“ jednou snědla návnadu pro myši a na veterině jí píchli injekci aby vše vyzvrátila. Musí se to provést okamžitě po zjištění.
Návnady je před psy nutné zajistit. Před štěňaty obzvlášť.

Meggi

ano