Jsou naše zákony správné nebo chybné?

Podle mě spotřeba tabáku a alkoholu je jasným metrem na kvalitu zákonů, čím horší zákony tím větší je spotřeba alkoholu a tabáku. Naše zákony malé zločince tvrdě trestají a velikým zločincům vše zde projde.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
venkovan

Jiná možnost

Srovnávat kvalitu zákonů podle spotřeby alkoholu a cigaret je trochu mimo mísu reality. To by ve své podstatě znamenalo, že některé právně vyspělé státy a království jsou na tom hůř než my, protože nejsme absolutní špičkou.
Není problém potrestat velkého či malého zlodějíčka. Otázkou je, jak jim to prokázat. Proto se větší zlodějny hůř trestají, protože schází dostatek prokazatelných důkazů. Navíc z větší zlodějny se lépe zaplatí kvalitnější právník. A malé zloděje je třeba tvrdě trestat, aby se z nich nestali velcí zloději. Je to svým způsobem ochrana zlodějských příležitostí.

anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
nejsou špatné, problém je výklad a jejich naplňování

Drap

Jiná možnost

Nejenom u nás, ale i jinde jsou zákony špatné a ještě horší. V podstatě nejde vytvořit zákon, který by plně vyhovoval všem. Další věcí je dodržování, výklad, a jak se komu měří.
V každém případě ať je zákon špatný, nebo dobrý, tak by se měl dodržovat

honza19hk

Jiná možnost

Doplňuji:
hlavně děravé,každý se dá snadno obejít a bývaj neúplný.