Jsou mutace evoluční vývoj?

Odpovědi
abendsbrot23

Záleží no tom, jak je která mutace danému organismu prospěšná v rámci přírodního výběru.

mojitek

Velmi velmi velmi mírná mutace nevadí,ale mutace zásadnějšího rázu vede k zániku jedince. Darwinismus je od základu nesmysl

anonym

Jsou-li životaschopné, mohou být.

klumprt

Mutace nejsou evoluční vývoj. Mohou stát na začátku prosazení se nějakého znaku, ale spíš ne, protože většinou nebývají jedinci prospěšné. (Asi jako byste vzali auto, někam náhodně přivařili kousek kovu a očekávali lepší výkon.)

Bios

ANO, bez mutace by evoluce prakticky neexistovala. Až přirozená selekce rozhodne zda má mutace zvýhodňující význam.

Raimund Zach

Záleží na tom ,co považujeme za mutaci a co za evoluci.Evoluce by mohla proběhnout podle Darwina ,ovšem nesměly by tomu bránit matematické zákony.Ona totiž na jednu příznivou mutaci,odchylku od normálu ,připadá současně i jedna nepříznivá mutace znamenající buď krok zpět a nebo přímo neschopnost pokračování linie.Problém pravotočivé a levotočivé DNA je mimo pochybnost vyřešen umělým osazením,třeba z meteoritu, a nikoli mutacemi a vývojem,tedy evolucí.Mutace se přirozeně mohou na evoluci podílet,ovšem přežití druhu bude více závislé na umění adaptace na změněné životní podmínky.