Illines

Jsou mrazy – myslite na ptaky a jine zviratka?

Doplňuji:
Ja vim tome004, ale take vim ,ze je dost lidi ,ktere to ani nenapadne. A je velmi zajimave, co to se zviratkama udela ,kdyz si na lidi skoro zvyknou.Ja mam porad plny parapet a nedaleko v parku i plnou lavicku.

Nejlepší odpověď
kapka

Ano, část mé nuzné výplaty padne na lojové koule a ptačí zob. Teď v mrazech krmím ptáky každý den. Na lojovou kouli lítá i strakapoud.
Také přivazuji ke stromu kosti, na kterých je maso, někteří ptáci to oklovávají. Nebo to maso ořežu a to si rozeberou sojky, je jich tu spousta. Kupuji kosti levně v Globusu. Občas dám jabko kosákům. Taky máme ještě nějaké vlašské ořechy, po těch se taky vždycky zapráší.
Ale nekrmím ptáky celý rok, ono se to prý nemá. Aby si nezvykli na tom být závislí, musí si hledat potravu hlavně sami. Takže jim dávám jen když je sníh. A když mrzne.

Další odpovědi
Damiana

Vyrobila jsem lojové koule se slunečnicí, prosem a strouhankou. Visí na balkóně a jednu jsme dali i do parku.
Nedávno mě tam velmi pobavil můj kamarád (je to hotový Homer Simpson i povahou!), který instaloval na strom krmítko docela vysoko – vysadil si svého asi dvouletého syna na krk a ten ho pověsil. Jeho žena vystrašeně tomu počínání přihlížela, pak mu strhla dítě z ramen a řekla: A jak to chceš, prosimtě pak plnit. On ležérně odvětil: Stejně.

Drap

Pravidelně sypu ptáčkům a i do lesa občas zanesu kaštany, seno , jablka.

hanulka11

ano sypu jim a jsou za to rádi a měla jsem podzimní výzdobu větve se šípky a jak jsou za ně nyní rádi ......panečku chodí a kradou je …

IK

Snažím se. Třeba v zimě neprohrabávám kompost. Nedávnou zimu jsem tam vydloubla ježka. Zas jsem ho zahrabala a dospal to. Přiznám, byl to dost hloupý nápad, ale byla obleva tak jsem chtěla mít připraveno dřív.

hanny 2

Ježíšmarjááá,přiz­návám se,že jsem úplně zapomněla!Hned ráno letím všechno nakoupit a všem ptáčkům se omluvím…!!!Slibuju!
To je tak,když člověk neví,co dřív.....
Illines – děkuji za připomenutí!
Doplňuji:
Sobota – tak už jsem vše napravila,nasypala a zavěsila na balkón a teď čekám,až to najdou!

tom004

Myslet na ně jenom když jsou mrazy,nestačí­.„Podstrojuje­me“ jim po celý rok. :)
Doplňuji:
Souhlasím,ale určitě je víc těch všímavých.A ti ostatní,ti neví o co přicházejí.

mosoj

Už jsem to tu jednou psal. Mám krmítka spolu se zeťákem i v lese a samozřejmě i na zahradě. Letos to u nás na plzeňsku až dosud nebylo tak kruté. Není sníh a nemrzlo. ptáci ani moc neměli zájem. Nyní v mrazech již ano.
V těchto mrazech dokrmuji kočky a kocoury, všechny co přijdou k nám před chalupu. Ten můj kocour ani nechce ven, ale tomu nic nechybí a přesto někdy odmlouvá.