bolak

Jsou mezi sebou jednotliví lékaři propojení?

Když půjdu například k očnímu lékaři, ten mi udělá vyšetření a napíše zprávu, dostane se k ní normálně můj obvoďák nebo mu to lejstrum musím donýst?

Nejlepší odpověď
venkovan

Zatím ne, ale je dobré se domluvit s obvo´dákem aby dal svoji e-mailovou adresu a specialista tam ti zprávu rovnou poslal. takhle nosím obvoďákovi papírové zprávy. Když papír žádný vir či podobný rozklad PC nezničí.
Ve velkých nemocnicích to ale funguje. Alespoň v VFN v Praze mi lékaři říkají, že si zprávy najdou u kolegů.
No, snad až bude elektronická zdravotní knížka, tak to bude veselejší.

Další odpovědi
Sůwa

Možná to funguje ve velkých nemocnicích, ale jinak ne. Když odneseš lékařskou zprávu svému praktickému lékaři, tak si ji předem okopíruj, protože u něj už nedobytná navždy. V něčem možná propojeni jsou, náš praktik a internista jsou kamarádi a tak mi svorně 6 let tajili dost vážné (ale ne smrtelné) onemocnění a mně pomohla jen náhoda, abych se mohla léčit. Zdravotní knížky zatím svorně odmítají, asi vědí proč.

fablen

potvrzuji, že v menších městech propojení nefunguje a zprávu musím fyzicky donést. Elektronickou knížku jsem si zřídila nedávno spíš ze zvědavosti, protože z lékařů, ke kterým chodím (nebo spíš nechodím, ale jsem u nich registrovaná), je v IZIP zapojený pouze jeden – zubař.