Hanah

Jsou kůlny na dvoře/zahradě Společenství vlastníků bytů černými stavbami?

Při koupi bytů a založení Společenství vlastníků máme i spoluvlastnictví přilehlého pozemku k domu,několik majitelů bytů si tak činí nárok na pozemek na kůlnu/z předešlé doby již postavené ,zrekonstruované či nové/.Každý byt má koupenou 1/24 pozemku.Je to legální?

Nejlepší odpověď
cukrar

To záleží, zdali měli povolení (ohlášení) a kolaudaci (schválení). Často se to mlčky trpělo, případně, kde nebyl žalobce nebyl soudce.
Zdali je to legální, může „rozhodnout souhlas všech“, nebo rozhodnutí soudu.