Jsou kohoutí zápasy legální? Ve kterých zemích to je povoleno?

Jaká jsou u toho vlastně pravidla? Kolik v tom bývá vsázeno peněz za jednu hru?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kohoutí zápasy vznikly patrně v Asii, v Indii jsou doloženy již v Harappském období, o málo později je pořádali i staří Peršané, Izraelité či Asyřané, od 5. stol. př. n. l. byly známy v Athénách[1] a o málo později i u Etrusků a Římanů. V raném novověku přišly do módy v Anglii a ve Španělsku, odkud se v koloniálním období rozšířily na americký kontinent.

Někdy může jít o boj na život a na smrt, a k tomuto účelu mohou mít kohouti upravené pařáty (s ostrými kovovými nástavci, anebo i namočené do jedu) pro rychlejší usmrcení protivníka. Na výsledek zápasu se uzavírají sázky, jedná se tedy o rozšířenou formu hazardu. Kohoutí zápasy se provozují zejména v oblasti východní a jihovýchodní Asie (zejména Filipíny, Indonésie, Thajsko, Jižní Indie), a také v Karibiku a Latinské Americe, kde však většinou cílem není usmrcení jednoho ze soupeřů. V České republice a ostatních zemích EU, stejně jako ve Spojených státech, jsou kohoutí zápasy zakázané zákony na ochranu zvířat proti týrání.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kohout%C3%AD_z%C3­%A1pasy