Džanička

Jsou kachní vejce zdravější než slepičí, nebo naopak..

A jsou vhodná pro děti?? Např. do 6ti let??
Doplňuji:
lahny, nemusíš mi na otázku odpovídat pokud nechceš, já nemám čas hledat na netu, a je lepší se zeptat víc lidí, kteří mají svoje zkušenosti, než někde číst články, které jsou roky staré..

Nejlepší odpověď
hanulka11

nikdy by mne nenapadlo konzumovat kachní vejce .....zde si přečti

Křepelčí vejce: jsou uznávanou pochoutkou. Spousta lidí je jí proto, že mají méně cholesterolu. Ale pozor, rozdíl je v obsahu cholesterolu v jednom kuse, křepelčí vejce jsou totiž asi 5× menší. Ve srovnatelném množství vajec křepelčích a slepičích je množství cholesterolu téměř stejné.

Husí vejce: jsou 5 – 6× větší než slepičí vejce. Chutná jsou především naměkko, musí být ale připravována zcela čerstvá. Nevýhodou je také častější výskyt salmonel.

Kachní vejce: velmi snadno se nakazí bakteriemi, proto se k jídlu příliš nedoporučují.

Krůtí vejce: jsou asi 2× větší než slepičí vejce a dají se upravovat stejným způsobem.

Pštrosí vejce: jsou velmi chutná a navíc stále dostupnější. Jsou asi 20× větší než vejce slepičí, jedno tak bohatě postačí pro 5tičlennou rodinu.

http://www.vy­zivadeti.cz/zdra­va-vyziva/tema-mesice/tema-mesice-dubna-vejce--jist-x-nejist/

Další odpovědi
anonym

na Netu jsem našel tuto odpověď: " Křepelčí vejce: jsou uznávanou pochoutkou. Spousta lidí je jí proto, že mají méně cholesterolu. Ale pozor, rozdíl je v obsahu cholesterolu v jednom kuse, křepelčí vejce jsou totiž asi 5× menší. Ve srovnatelném množství vajec křepelčích a slepičích je množství cholesterolu téměř stejné.
Husí vejce: jsou 5 – 6× větší než slepičí vejce. Chutná jsou především naměkko, musí být ale připravována zcela čerstvá. Nevýhodou je také častější výskyt salmonel.
Kachní vejce: velmi snadno se nakazí bakteriemi, proto se k jídlu příliš nedoporučují.
Krůtí vejce: jsou asi 2× větší než slepičí vejce a dají se upravovat stejným způsobem.
Pštrosí vejce: jsou velmi chutná a navíc stále dostupnější. Jsou asi 20× větší než vejce slepičí, jedno tak bohatě postačí pro 5tičlennou rodinu.

Čerpal jsem z tohoto odkazu http://www.vy­zivadeti.cz/zdra­va-vyziva/tema-mesice/tema-mesice-dubna-vejce--jist-x-nejist/

Divím se, že si to nenajdeš na netu.Stačí zadat otázku zdali se dá kachní vejce jíst a vyjede spousta odkazů.
Nežli zadávat otázku sem, tak si to nejříve najdu na netu a pak když nic nenajdu, tak se ptám tady.