Michal Kole

Jsou ještě u soudů zapisovatelky nebo se dnes vše nahrává na video?

Když to není na papíru tak je to jako kdyby to nebylo.

Z videa se obtížně něco vystřihne, aby to nešlo při detailní analýze poznat

Nejlepší odpověď
www

Jsou. I kdyby to nahrálo video, musí být soudní zápis, vyrobený z toho videa.

Další odpovědi
anonym

Kdypak jsi byl naposled u soudu? (Kromě fabulačních amerických seriálů).
V posledních letech má samosoudkyně digitální diktafon, z něhož se následně přepisuje do spisu a pro dotčené strany (a právní zástupce). Někdy to trvá docela dlouho, obvykle cca do měsíce.
Při vyžádání protokolu z jednání lze zaslat do mailu, ovšem opět ve formátu Word, čili po přepisu.
Návrh změny zákona umožňující archivaci v digitální podobě se teprve projednává, ale i tam se pouze skenuje, aby zůstaly zachovány podpisy, razítka a data doručení do podatelny.