setapouch

Jsou iptables stále dostatečně bezpečné?

Slyšel jsem cosi o firewallD jako jejich náhradě a protože s linuxem začínám, nevím, co se učit: iptables nebo firewallD?
Doplňuji:
Stačí mi pár základních pravidel (zakázat vše krom pár OUT). Spíš mi jde o to, jestli ještě mají budoucnost, abych se neučil překonané (jako např. že bych místo chemie začal alchymií). Tak snad jo :)

Odpovědi
Dochy

kdyžtak se rozepiš v diskusi. Nevím o nějakém zásadním problému s bezpečností IPtables. Bezpečnost dělají pravidla, které nastavíš. Ale vím, že iptables mají některá omezení, která mohou činit některé požadavky na nastavení nerealizovatelnými.