HZK

Jsou e-cigarety „zdravější“ než normální?

V éčkách je chemie, i když málo a v normálních vzniká dehet, je tam benzen a prý těžký kovy. Je tedy kouření e-cigaret zdravější?
Doplňuji:
Složení náplní již dávno spatřilo světlo světa, píše se také na obalech náplní. Laboratorní výzkumy co jsem doteď přečetl píší, že látky obsažené v e-cigaretách nejsou vyloženě zdraví škodlivé.

Nejlepší odpověď
Banán88

… z vlastni zkusenosti: mozna nektere latky obsazene v cigaretach, v ecigaretach chybi, ale verim, ze jsou v nich zase latky jine jinak skodlive o kterych se zatim nepise. (o skodlivosti DDT jsme se take presvedcili az postupem casu).. Nejlepsi je nekourit vubec..
Doplňuji:
… je nutne si pokladat otazku zda si skodit mene ci vice? Proc si vubec skodit pokud to neni nezbytne nutne?

Další odpovědi
Nazdar Bazar

U některých elektronických cigaret je podle časopisu množství některých jedovatých látek dokonce vyšší než u normální cigarety, nejspíš z důvodu příliš rychlého ohřevu. U jiných elektronických cigaret odborníci objevili nežádoucí kovy a antimon

Zdroj: http://relax.li­dovky.cz/odbor­nici-upozornuji-na-skodlivost-elektronickych-cigaret-pq8-/zdravi.aspx?c=A130827­_113829_ln-zdravi_mc

carpediem

To že normální cigarety škodí, se ví už dlouho. To zda a jak škodí ty e-cigarety nikdo pořádně neví. Jednak se neví složení náplně a není nijak vyzkoumáno jaký to bude mít vliv do budoucna.

Osobně si myslím, že ty e jsou horší.

gecco

Spíše naopak – nenech se zblbnout markeťákama nepříliš úspěšně prodávané ´novinky´…
😁

ivzez

Naopak, jsou horší.
Nejen z důvodů uvedených v dřívějších odpovědích,
ale i z hlediska psychiky a závislosti.

Má-li kuřák pocit, že si může e-cigaretu zakálit kdekoliv a kdykoliv,
protože vlastně nikoho neobtěžuje, většinou to i dělá.
To samozřejmě vede k prohloubení závislosti
a ke ztížení zabvování se jí (ne-li k nemožnosti se jí zbavit).

Navíc e-cigareta nedokáže „klasickou“ cigaretu nahradit, takže v řadě
případů skončí po nějaké době v šuplíku a kuřák se vrátí k cigaretám …

sam00

Jsou škodlivější,protože v plících necítíš tolik kouř,jako u normálních cigaret a natáhneš ho víc,to samé platí u práskacích cigaret

jjj123456789

Pro kuřáka zas o tolik ne, ale jsou mnohem zdravější, protože narozdíl od běžné cigarety jde do vzduchu jen vodní pára.

Pepa25

Jsem nekuřák, ale hlasuji mírně pro e-cigarety, pokud mají pomoc odvykání kouření a omezení obtěžování okolí. Článek na toto téma byl nedávno v Respektu, pokud máte možnost nahlédnout: http://respek­t.ihned.cz/c1-62868250-zapalit-si-medvidkovou

carpediem

Sl.ožení se možná podrobil jeden vzorek, ale nikde není žádná norma, která by složení nařizovala, takže bych testu nevěřila.

huxa

To ani v tabáku v cigaretách…

Banán88

na chlebu take neni psano, ze je vylozene zdravi skodlivy… vysad ho a uvisis tu zmenu ;)