Ellin

Jsou dobře stravitelné křehké plátky a jiné dietní suchary?

Ahoj,
v mnoha člancích a diskuzí jsem si přečetla že pečivo jako jsou křehké plátky se obvykle tráví dobře ale jinde zase čtu že to jen ucpává žaludek..tak jak to tedy vlastně je?

Odpovědi
Damiana

Křehké plátky mám docela ráda a jím je často. S jejich trávením problém nemám, ale je pravda, že když se na ně napiješ, zasytí tě na dost dlouhou dobu – nabobtnají a jelikož obsahují hodně vlákniny, trávení je pomalejší – to je ale také jejich „poslání“ – v redukčním dietním režimu mají své nezastupitelné místo.
Naproti tomu klasické dietní suchary (nejlépe s obsahem vřídelní soli) jsou určeny zejména při žaludečních a žlučníkových onemocněních – protože „nahrazují“ bílé pečivo (neobsahují slupky z celých zrn, tak nedráždí), ale nenadýmají jako čerstvé pečivo. Karlovarské suchary a hořký černý čaj je klasika, která zklidní rozbouřený žaludek dozajista.
Minule ses tu ptala na rýži. Doporučuji ti vyzkoušet i rozvařené ovesné vločky nebo krupky – obsahují hodně tzv. šlemu, který na žaludeční sliznici působí opravdu blahodárně. A také je dobrý heřmánkový čaj.

honza19hk

však je to jak montážní pěna.Já to teda nikdy nejedl ale,že to není dobře stravitelné slyším dost často. Já radši masíčko.

elektrikář

Jako děti jsme dostávali od dědy cukrované Lomnické suchary. Pro nás to byla pochoutka.Už je asi nevyrábí léta jsem je už nikde neviděl.
Doplňuji:
Koukl jsem se GOOGLE Zase je začaly v Lomnici vyrábět.