Rokio

Jsou chytřejší ateisté nebo křesťané?

Na straně křesťanů je Bůh, zatímco ateistům žádná vyšší síla nepomáhá. Křesťané se můžou obrátit na církev, anděli, a dokonce i samotného Boha, stvořitele všeho. Ateisté se na nikoho obrátit nemohou. Z toho plyne, že křesťané jsou mnohem chytřejší než nevěřící, tedy alespoň podle mě.

Odpovědi
klumprt

Myslím, že jsou na to i nějaké výzkumy, že průměrná inteligence ateistů je o trošku vyšší než křesťanů.
Viz zde v angličtině: http://www.in­dependent.co.uk/new­s/science/reli­gious-people-are-less-intelligent-than-atheists-according-to-analysis-of-scores-of-scientific-8758046.html

EDIT: Ale hned se musím poopravit. Odkazovaný článek se týká pobožných (religious lidí) a ne jen křesťanů. Čili hypoteticky je možné, že křesťané jsou mezi pobožnými ti nejchytřejší a hypoteticky mohou dokonce překonávat i ateisty. Což je poněkud úsměvná hypotéza.

Drap

Odpovím ti takto.: Křesťané jsou stejně chytří jako blonďáci a ateisté jsou chytří jako bruneti.

da ny

Z toho neplyne vůbec nic…
Vy jste asi neměli na SŠ maturitní předmět ZSV, se základy filosofie?!
„Nejchytřejší a nejvzdělanější“ jsou přece Židé 🙂
Na anděly (máš tam hrubku ;)) i k Bohu se často v těžkých chvílích obrací i mnozí ateisté.......

Šidlo

ak si prečítate niektoré fakt hnusné a primitívne diskusie, zistíte že na začiatku sú často ateista a kresťan, pričom jeden rypol do druhého.....a spustil vodopád obojstranného hnoja

šmejd môže o sebe tvrdiť, že je hocičo…stále je šmejd
dobrák môže o sebe tvrdiť, že je hocičo, stále je dobrák

poznám veľmi múdrych aj veľmi blbých z oboch táborov