poa.li

Jsou chvála a uznání okolí nezbytné tomu, abychom byli spokojení sami se sebou? Děkuji…

Odpovědi
Neonka

Chvála a uznání okolí jistě potěší, ale v mém případě to není nezbytné k tomu, abych byla spokojená sama se sebou. 🙂

venkovan

Ne, ale někdy to potěší. Kdo pracuje s tím, že musí dostat pochvalu a uznání, málo se jí dočká.
Nicméně u dětí pochvala a za dobře vykonanou práci (i duševní jako je učení apod.) je nutná, ale musí být přiměřená.

Zdroj: život

annas

Snažím se působit jiným radost bez ohledu na to, zda mně poděkují. Neočekám žádný vděk. Netvrdím ale, že poděkování nepotěší.

Jenže neberou někteří jedinci to, že si sami působíte radost a že děláte různé věci nezištně třeba jako manipulaci? Nechápou vaše jednání opravdu jinak?

Každý má jiný pohled na skutečnost … Čistému vše čisté …