Nenaplněný

Jsou chondroprotektiva na artrózu účinná?

Odpovědi
Vicki

Tyto doplnky stravy je určitě dobré užívat,ačkoli pokud artroza už vznikla,nedá se vyléčit.Nicméně těmito potr.doplnky je mnohem snesitelnější.Dobrá je žraločí chrupavka.A hlavně vhodný sport-např.jízda na kole.

Michal

Brzdí samotnou nemoc a to není málo.

pawlyk

Dlhe roky som chondroprotektiva sam uzival (podla mna bez ziadneho efektu, ale je to relativne). Kolega mi rozpraval o studii, ktoru myslim spravili v Brne. Z 100 clennej skupiny bolo 50 ludi s artrozou klbov, 50 studentov. Podavali rovnake mnozstvo CHP obidvom skupinam. Po kratkom case zistili, ze maju vyborne regeneracne vysledky v pripade, ze chrupavky nie su poskodene, teda paradoxne sa osvedcili u studenotv. U ludi trpiacim tymto deg. ochorenim sa zial stav chrupavky nezmenil vobec alebo minimalne …