Rokio

Jsou celoživotní studenti budoucí intelektuální elitou?

Podle mě rozhodně ano, protože celý svůj život obětují studiu. Učení je ve své podstatě jejich „profesí“. Navíc mají vyšší šanci, že budou toho více vědět než ti, kteří hned po škole jdou pracovat.

Jak se na to díváte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to nesmysl. Máš sice pravdu v tom, že kdo se celý život učí toho může více vědět. Nemají však řádnou představu o běžném životě, tak ani jako intelektuálové nemohou být společnosti nic platní. Nehledě k tomu, že pokud někdo studuje celý život, zvláštš při denním studiu, tak ho musí někdo živit. Nepřispívají do žádného systému a stávají se z nich zbyteční, kteří ujídají ze společného koláře.

Další odpovědi
Tw!st

😁 Máš v tom slušný zmatek. Opět a znovu: škola se nerovná vzdělání. To, jestli člověk bude „intelektuální elitou“ nezáleží na tom, jak dlouho stráví ve škole, nebo jak brzo jde pracovat. Záleží to na jeho touze po tom být vzdělanější, kolik do toho investuje času, peněz a energie. Pokud bude člověk studovat ve škole „celý život“ bude jen omezený, zaslepený systémem a nebude mít široké zorné pole reálně užitečných znalostí. Navíc se přikloním i k Drapové odpovědi.

Nuk nuk

Není to tak jednoznačné. Tedy alespoň v úzkém smyslu výrazu „celoživotní student“. Ten obvykle znamená osobu, která studuje, střídá obory, školy, fakulty, aniž by si byl automaticky jist tím, jak chce své nabyté vědomosti využít. Většina takových lidí si přivydělává všelijak a nakonec končí u profesí, které nemusí nutně souviset s oborem (obory) jejich studia.

Oproti tomu do intelektuální elity se obvykle řadí vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří se sice musí vzdělávat celoživotně, ale především proto, že jejich profese vyžaduje získávání nových poznatků. Tito lidé umí své vzdělání, vědomosti a výsledky studií profesionálně využít.

Mc Merkurion

… celoživotní student je pro stát pouze přítěží – jen bere, a nic nepředává stát, nehledě na to > KDO ho živí …

Šidlo

nie, ak nie sú mnísi v kláštore.....tým to spoločnosť tradične toleruje

  1. ak potrebujú celý život chodiť do školy, majú asi dáku duševnú poruchu…
  2. ak chcú chodiť len do školy celý život, tak sú to paraziti a zbabelci, ktorí sa boja reálneho života: práce, rodiny, života medzi ostatnými ľuďmi

čo z vedomostí, ktoré sa nepoužijú pre pokrok a blaho ľudí a prírody?

pre mňa je časť elity len ten človek, ktorého správanie a konanie môžem kopírovať s prospešnými výsledkami pre seba aj ostatných

dubraro

Toho nás Bože chraň!

ivzez

„Celoživotní student“ neobětuje svůj život studiu, ale celý život se věnuje tomu,
co jej baví. „Celoživotní student“ se nestane elitou, protože nikdy nedostuduje…

Kdybys věděl, co znamená „intelektuální elita“, nemohl by ses takhle zeptat… ((–: