Anikitos

Jsou blesky i na jiných planetách ve vesmíru, nebo jen na Zemi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stačí zůstat ve Sluneční soustavě. V atmosféře Jupitera práskají blesky neustále a to takové, že ty pozemské jsou proti tomu jako petardy proti jaderné bombě. Prokázány byly i na Venuši. Prakticky jsou možné u každého tělesa s hustší atmosférou, ale zpaměti to nevím, musel bych hledat.

Další odpovědi
zelí

Velká skvrna na Jupiteru je jedna velká bouře, nepletu-li se.

anonym

Ano, jsou: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/155195-vedci-objevili-planetu-s-pekelnym-pocasim-blesky-jsou-pro-ne-neviditelne/

Adamos00

Asi celkově na 4 planetách a to jen ve sluneční soustavě!

Kepler

zelí: správně, a to už několik set let, nejmíň od prvního pozorování. Jak dlouho trvá ve skutečnosti vlastně nevíme.