Jsou barvy skutečné?

Co myslíte,jak vypadá svět okolo nás doopravdy?Oko nám zprostředkuje ,že vnimáme pohyblivé světlo,a v mozku se utváří obraz.Pokud se předmětu dotkneme,citíme tento předmět hmatem, atd.To je však pouze projekce tělových smyslů.Tak jak to tedy okolo nás vypadá ve skutečnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Co je to skutečná barva? Jaký je skutečný svět,? Jsou takové, jak je vidíme, , slyšíme, ohmatáme, poznáme hlouběji, pojmenujeme, informace uložíme v paměti, zapamatujeme si, vybavíme z paměti, použijeme. atd.

Přece probíhají v našem mozku¨určité procesy, myslíme, máme paměť ale i zapomínáme atd. Poznáváme, zjišťujeme pravý stav věci, naše vědomí si osvojuje skutečnost. atdl

1. Poznání smyslové se dělí na vnější a vnitřní.
Pět vnějších smyslů (zrak, sluch, čich, chuť, hmat). Vnitřní smysly – např. intuice, pocit, předvídání, „duše“.

Smyslové poznání – počitek – smyslový odraz, vjem – smyslový obraz, představa – možnost vyvolat to, co na nás půosbilo dříve a momentálně nepůsobí …

2. Vyšším stupněm poznání je poznání rozumové – pojem, soud a úsudek. Pojmenujeme určitou skutečnost slovem, doplníme, hodnotíme, vyvozujeme závěry dedukcí, indukcí, využíváme asociací, abstrakce atd. .

Jak to vypadá ve skutečnosti? Tak, jak to vidíte a jak jsme sii uložil do své paměti, poznali pomocí smyslů nebo získali to tom teoretické informace. K tomu jsou přece smyslové vnímání určeno, stejně tak naše rozujové poznání, tedy i myšlení.. Některá fakta jsou daná a priori, třeba matematické poučky., které přebíráme.

Zkuste si pročíst něco o zkušenostech a druzích myšlení

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-mysleni-puvod-ve-zkusenosti

Doplňuji:
Když se nedaří, co se dařit má… 🙂

…získali o tom teoretické informace. Pro poznání je důležité nejen smyslové vnímání, ale také naše rrozumové poznání, tedy i myšlení.. Některá fakta jsou totiž daná a priori, třeba matematické poučky., které přebíráme.

Další odpovědi
anonym

Barva je způsob, jak povrch tělesa odráží světlo.

anonym

Svět je relativní a jak už jsem někdo odpovídal tak brva je pouze výsledek interakce vlny a pozorovatele .. každá barva je každou barvou zároveň jde pouze o to jak jí pozorovatel má možnost vnímat a jak se rychle o proti ní pohybuje … rychlost vzdalování či přibližování se k zdroji světla mění frekvenci a tudíž i barvu. NIKDO si neuvědomuje co slovo RELATIVITA obnáší! Je to opravdu bláznivá představa! Relativita vlastně říká že každá věc/čin je a vším zároveň. Ať už je to váha, rychlost pevnost, velikost ATD ATD ATD ATD vše je vším zároveň Jde HLAVNĚ o to s čím danou věc srovnáváš teprve potom je daná věc taková či maková ;)!!!! Když si toto neuvědomíš a nepřipustíš tak nepochopíš jak by jsi měl svět vnímat. Vždy bude někdo lepší, chytřejší,hez­čí,mocnější,ne­mocnější atd atd atd.. teprve potom si uvědomíš že celkově jsi vlastně nic a zároveň vše. Teprve když upřesníš co s čím srovnáváš tak danou věc můžeš ohodnotit ;) Teprve až opravdu pochopíš můj výklad slova relativní přestaneš divit a budeš chápat. Jestli máš další otázky rád ti na ně odpovím ve zprávách ;)