Mousinek

Jsou atomy vzduchu průhledné?

a když ne jakto že vůbec něco vidíme?

Nejlepší odpověď
dusanturek

Viditelné světlo má rozmezí vlnových délek (400nm~700nm). Řečeno v barvách od žluté po červenou. Velikost molekul vzduchu je řádově miliardkrát menší než vlnová délka světla…

Další odpovědi
anonym

Atomy vzduchu jsou svěťloulililince modré,proto je nebe modré.
Nesmí být ale zataženo.

budulínek

vzduch je směsí plynů. Hlavně obsahuje dusík (cca 80 %) a kyslík (cca 20 %). Ostatních plynů jak je vidět je tam nepatrně. Jak sami můžeme pozorovat, molekuly těchto plynů jsou průhledné, ovšem když vzduch obsahuje více vody (oblaka) nebo prachu – je neprůhledný.