Krakis

Jsou antiradary ještě legální?

Slyšel jsem , že už se diskutovalo o zakázání antiradarů , ale nevím , jestli je to už uzákoněno.Případně jaké jsou postihy.Ví někdo více?

Nejlepší odpověď
anonym

Co myslíš „antiradarem“?

  1. pasivní (detektor radaru) – není nijak omezeno ani sankcionováno jeho používání
  2. aktivní (rušič radaru) – je zakázán pod pokutou 5 – 10 tisíc

Další odpovědi
cukrar

Ke správné odpovědi od Mowla, ještě doplním, že aktivní radar je těžko dokazatelný, viz příhoda z Pardubic, kde do jednoho roku nestihli určit, zdali tamto zařízení namontované na autě byl antiradar aktivní…