logix

Jsou 3 roky ve vztahu velký problém? (13 a 16)

Nejlepší odpověď
anonym

Já v tom problém vidím a to ten, že tobě je třináct a jemu šestnáct. Tenhle věk u chlapce už znamená, že by rád poznal abych tak řekla i jiné podoby lásky, ne jen pusinku na rozloučenou a vzhledem k tomu, že tobě je třináct, nemůže na to ještě ani pomyslet, najdi si stejně starého, nebo si radši nehledej ještě nikoho, mě se to zdá teda dost brzy.

Další odpovědi
Lamalam

Je to problém při návštěvě kina. Co bude takový pár dělat v případě filmu od 15 let? Jeden půjde a druhý si mezitím bude hrát na pískovišti?

zeeue

Je velice složité vám odpovědět.
Záleží na spoustě věcí – třeba na psychologické vyspělosti , tělesné vyspělosti, sociálním okolí, v jakém se nezletilí vyskytují a v jakém vyrůstají.
A také na tom, z jakého úhlu se na věc podíváte.
Mezi nezletilými těchto dvou určitých věků je zásadní rozdíl v tom, že zmíněný starší (tedy šestnáctiletý) nezletilý již z pohledu zákonu není nezletilé dítě, nýbrž mladistvý a je relativně právně odpovědný za trestné činy, které v tomto věku spáchá a pohlavní styk s třináctiletým nezletilým dítětem k nim rozhodně patří.
A jsou tu i jiná omezení, jako například -jak tu už někdo přede mnou podotkl- návštěva kina, kde hrají filmy do 15i let nepřístupné. Sice pochybuji, že by si 13iletí ještě hráli na pískovišti, zejména v dnešní době. Nicméně problém by to nejspíš byl.
Z pohledu psychologického může mladší nezletilý utrpět například při rozchodu či hádce s partnerem.
Pokud však mladší v pevném, trvajícím a láskyplném vztahu dosáhne v klidu, nedotčený a bezúhonný 15i let, nevidím v tom problém 🙂

anonym

A kdo je starší holka, kluk nebo jsou oba kluci?

13 let to je žák/žákyně ZŠ a pěkně divoká,ale i takoví se v dnešní "ryzí"době najdou…

anonym

Problém v tom nevidím,pokud si rozumíte a vyčkáte svého času,snad vám to vyjde.

anonym

V tomto věku ano, protože za čas bude každý mít jiné zájmy.A pokud ten (ta) 13 dokončí základní školu a půjde někam jinam, tak tam pozná jiné lidi a zjistí, že ten druhý je lepší než ten stávající.

Minas

ve věku 12–18 jsou tři roky vcelku dost, ale pokud si rozumíte, není problém, ale sám jsem ve 14 chodil se 17 eltou holkou, ale rozuměli jsme si a holky bez mozku v mém věku jsem přežít nemohl.

Upřímně miluju vaše komentáře, dneska není doba jako vaše, vše se mění, nekdy si říkám že je to zde jen banda i**otů.

gecco

Jo – to mladší ze zmíněných dvou dětí nesmí ještě dva roky provozovat sex…
:-OOO

Angi-Shy

ano, je, ve vačichletech si máte ještě hrát s autíčky a barbienami a o nějakch vztazích upřímně nemáte ani potuchy, nevíte, co je to pravá láska a jen si tak jakoby hrajete na to, co vidíte u dospělých a nemluvě o pokusech o sex. Na vztahy máte času dost až po 18