Pokročilý

Jsme už civilizací,která všechny rozumy vyhledává pomocí odkazů nebo umíme ještě používat selský rozum?

Doplňuji:
Pro Standa: v klidu,už jsem tady někde někomu psala,že si některé,pro mě nepodstatné věci ,neberu osobně.Já odpovědi.cz pojímám jako zábavu a dělám si takový obrázek o lidech...:))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Soudě podle toho, že rozum k zodpovězení této otázky vyhledáváte v odkaze www.odpovedi.cz, si myslím, že vy už moc selský rozum používat neumíte.

Snad jsem vás moc neurazil :-)
Doplňuji:
Tak to je fajn, že to berete s nadhledem...

Já jsem chtěl jen trošičku zavtipkovat na profláknuté téma :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Standa sa mýli, aj tu sú ľudia, ktorí "selský" rozum nestratili.
Je ale pravda, že v dnešnej "technospoločnosti" je jednoduchšie zadať otázku a čakať na odpoveď.

Zlatý

Proto že ne každý si to umí vyhledat a tak to za něj udělají jiní.Někomu se to třeba nepodaří a nebo se mu nechce.Někteří podávají otázky aby ti ostatní se je naučili vyhledávat a tím se vzdělávají,protože by v normálním životě na takové otázky ani nepomysleli.Kdyby to tak nebylo tak ty odpovědí tady nemusí být a lidičky co jsou zde ti by tady taky nemuseli být.Selský rozum tady taky používají,né vše se dá vyhledat.

Zlatý

Ale to se přece nevylučuje. Když něco nevím,ale i to nevědění jsem musel někde získat,slyšel jsem něco,nebo přečetl jsem něco,čemu nerozumím,tak se zeptám. Buď si to najdu v knize,na netu, a když nevím kde,tak se zeptám na "odpovědích",a někdo mi poradí.Jestli se moc nepletu,tak jsem vlastně ten "selský rozum",použil,abych se dozvěděl co potřebuji.

Bronzový

Jednou se ptali myslim,ze to byl Edison,ktery mel stovky patentu a bez nekterych si dnes nedovedeme predstavit skoro zit,jestli zna odpoved na nejakou odbornou otazku.On odpovedel,ze sice nevi odpoved,ale vi kde ji hledat,v kterych knihach a materialech.
Pro me znamena "zdravy selsky" rozum ten,ktery ma nejakou logiku a mrzi me,ze se jako lidstvo jiz delsi dobu tim neridime a zeneme se za penezi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.