Jsem zmaten…

Podle novinek ze dne 15–3–10 je cituji ‚Nejbezpečnější webový prohlížeč nový Internet Explorer, jak prokázaly testy.
Podle testů nezávislé organizace NSS Labs je Internet Explorer 8 nejbezpečnějším webovým prohlížečem. Ocenění získal především proto, že bez jakýchkoliv dalších bezpečnostních nástrojů dokáže zastavit téměř třikrát tolik škodlivých programů než jeho nejbližší konkurence.‘
-
Jenže asi před měsícem se na novinkách psalo, že IE je nejhorší, nejpomalejší, nebezpečný a bůhví co ještě. Prosím vás o názor.

Nejlepší odpověď
Toruk

Nejsem si jistý nezávislostí té organizace NSS Labs. Naopak si myslím, že IE je (pro nedostatečnou imunitu- opakovaně předváděnou) nebezpečný.
IE už dávno nepoužívám.

Další odpovědi
Blecha

pracuji ve firmě, kde se vytváří stránky každý den.
Postup je následující: stránka se udělá podle norem a standardů, otestuje se třeba v Mozzile. A potom se „optimalizuje“ pro MS IE, aby to vypadalo slušně i v něm, tedy se používají různé hacky a postupy, jak obejít jeho nedostatky. Vzhledem k tomu, že musíme podporovat také IE verze 6, která se v mnoha firmách stále ještě používá, je to dost peklo.

fortin

Chyba IE je v jeho jádře. Statisticky IE je nejpoužívanější prohlížeč, ale jen kvůli tomu, že ho používají lidé staršího věku, protože jsou na něj už zvyklí. Ovšem co já znám lidi okolo 16–20 let, jediné co slyším je Firefox nebo Opera. Čili za takových 10–15 let bude IE na prahu vyhynutí. Budoucnost je jádro Gecko… Jedna věc je bezpečnost, ale ta druhá funkčnost. Internet Explorer zobrazí 70% stránek chybně. Pokud tomu stále lidé co používájí IE nevěří, rád během několika minut předložím obrázky různých webů v IE a Firefoxu. Jestli pak ti lidé řeknou, že zůstanou i tak u IE, pravděpodobně nejsou normální. Jo a ještě závěrem, to, že je nejvíce bezpečný možná znamená to, že podporuje málo add-ons :D