Klerisss

Jsem zletilá, a chci zvýšit alimenty, je to možné ?

Nejlepší odpověď
www

Pokud jsi zletilá a pouze studující, můžeš žádat soudní cestou o zvýšení a pobírat až do 26ti let.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Ale já ti nic nedám.
Budeš muset požádat rodiče, který vůči tobě má vyživovací povinnost a když nebude ochoten platit více, tak se budeš muset zvýšení alimentů dožadovat prostřednictvím sou­du.

anonym

Studuješ? – pokud ano, požádej o radu sociálku a – případně, o pomoc soud, možné to je (zda i pravděpodobné, je závislé na výši alimentů, na výši příjmů jejich plátce/ů).
Pokud nestuduješ, začni se živit sama.

ivzez

Předpokládám, že jako zletilá už máte určitou představu o tom,
jak to ve společnosti chodí.

Rodiče jsou povinni Vás živit, dokud se nebudete mocui živit sama,
např. v době přípravy na budoucí povolání (studia).

Dokud bydlíte doma, máte vše zajištěno u rodičů.
Pokud byste se odstěhovala, měla byste nárok na výživné.
Ovšem nikoliv na úkor rodičů nebo ev. dalších sourozenců.

Na samostatné bydle byste si ale musela vydělat sama,
rodiče nejsou povinni Vám zajistit a hradit samostatné bydlení.

Podle mne nejschůdnější se s rodiči dohodnout,
soud bych viděla až jako poslední možnost.

Klerisss

Právě, také bych volila jako poslední možnost soud. Ale můj otec semnou nekomunikuje, stará se o 2 děti od přítelkyně, a je rád, že už mě nevidí. Také není, ten typ co by sušil hubu, tím tuplem bych mu ráda přítižila. Takže děkuji za vaše názory a rady.. já se řídím tím, že když se cizí děti mají sním líp, tak proč já jako jeho dítě, se nemám ..