Doňa

Jsem živnostník, platím tedy zálohy zhruba 3 500 Kč / měsíčně.

Jsem živnostník, platím tedy zálohy zhruba 3 500 Kč / měsíčně. Dejme tomu, že budu mít výdělek 0. Dostanu tedy zálohy zpátky?

Nejlepší odpověď
Drap

O jakých zálohách mluvíš ? Pokud platíš zálohy na daň z příjmu a budeš mít za uplynulý rok výdělek , tak zálohy dostaneš zpět. Pokud však myslíš zálohy na sociální a zravotní, tak ty v této výši zpět nedostaneš.

Další odpovědi
Hlada

Rozhodující je, jestli je pro vás podnikání hlavním zdrojem příjmů. Jestli ano, pak pro vás platí minimální vyměřovací základ, z kterého musíte odvést pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Z něho se pak v přehledu, který budete muset příští rok podat, vyúčují zaplacené zálohy.
Pokud je pro vás podnikání vedlejším zdrojem příjmů, neplatí pro vás minimální vyměřovací základ, pojištění platíte jen ze skutečných příjmů, takže v tom případě se vám zálohy vrátí.

briketka10

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/penize/da­ne/clanek.phtml?id=76­6151

anonym

Pokud těmi zálohami myslíte zálohy na OSSZ a ZP, tak ne. Ty musíte platit, i když budete ve ztrátě.

ivana525

Ne, záloha vratná není. Jedná se o částky, které pokrývají důchodové zabezpečení, politiku zaměstnanosti a v případě zdravotního pojištění výdaje na zdravotní péči. Vždy je nutné platit alespoň tyto minimální zálohy.. vyšší zálohy začínáte platit zhruba tehdy, když vyděláte více než je průměrný plat http://www.ready-made-spolecnosti.net/so­cialni-pojisteni.html