mmajer

jsem ze slovenska mam poskozeny opcansky prukaz da se vybavit novy i tady v CR ?

poskozeny OP

Nejlepší odpověď
arygnoc

na ambasáde sr v ktorejkoľvek krajine sveta vám vystavia dočasný cestovný doklad.

samotný op (mimochodom – je to občiansky preukaz, a nie opcansky prukaz) si musíte vybaviť v mieste trvalého bydliska.
nemusíte čakať na jeho vystavenie, prevziať ho za vás môže i splnomocnená osoba.
poštou op (z úradu) nemožno zaslať.

;-Q

Další odpovědi
anonym

Vystavit slovenskou občanku na Slovensku,v ČR mají svých problémů dost.
Doplňuji:
Nejlépe ve městě s trvalým pobytem.