bolak

Jsem z obliga, když mi bankovní pracovnice sdělila telefonicky a e-mailem , že musím poslat tolik a tolik peněz…

…aby mi byla uznána na stavebním spoření státní podpora, a spletla se? Bere se email jako důkaz, když mi řekla že mám poslat méně než jsem poslat měl, a já kvůli tomu nesplnil podmínky a „nemám nárok“ na $&%, nebo i přesto že to není moje chyba mě můžou sankcionovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Sankcionovat tě nikdo nebude, ale nedostaneš státní podporu ve výši, jak jsi očekával. Dostaneš ji ve vztahu odpovídajícímu roční uspořené částce.

Další odpovědi
pusinka50

sankcionovat tě nebudou, maimálně získáš menší státní podporu, když budeš posílat méně peněz měsíčně než máš ve smlouvě. Ze smlouvy se dozvíš, jakou výší příspěvku máš platit. Stačí vynásobit 12-ti měsíci. Když budeš chtít nadále posílat více nebo méně, je potřeba udělat dodatek ke smlouvě. Obchodní zástupce, kterého si zvolíš, rád přijde k tobě domů a dodatek upraví, nemusíš ani nikam chodit.

bolak

pusinka50: no, mě bylo při zřizování řečeno že mám platit tolik a tolik, tak sem platil, po čtyřech letech placení při náhodném navštívení banky mi bylo řečeno, že sem platil zbytečně moc, že tam mám přelitky a už v lednu tam mám předplaceno na celej rok, tak sem jí řek „takže platit nemusím?“ a ona řekla „ne, už teď máte nárok na státní podporu za letošní rok“, tak říkám okej, a neplatil sem, protože ty minimální procenta který na stavebku platěj, to sem si řek že si ty prachy budu strkat jinam, (třeba do rulety) nicméně zjistilo se, že sem za ten rok zaplaceno neměl, že sem zaplatil jen 19.690,– místo 20.000,–, což ale moje chyba není nebo jo? Přece nemůžu platit za její (čarodějnice) chybu, nebo jo?